Stalowe czy ceramiczne – czym kierować się podczas wyboru komina?

Wybór komina, jeżeli nie jesteśmy fachowcami, dla wielu jest katorgą. Mnogość produktów, które oferują nam na rynku, sprawia, że powstały mętlik w głowie, nie pozwala podjąć odpowiedniej decyzji. Dziś chcemy przybliżyć Wam odrobinę ten temat. Mamy nadzieję, że nasz porady pozwolą Wam dokonać słusznych decyzji. Zostańcie z nami.

Co decyduje o trwałości komina?

Budując dom, często nie myślicie o tym, po jakim czasie będziecie musieli go remontować. Nie ukrywajmy – nie Wy pierwsi i nie ostatni. Nie po to przecież buduje się dom, aby od razu naprawiać usterki. Niestety musimy Was zmartwić – przyjdzie taki czas, że remont będzie konieczny. Jeżeli będzie to odświeżenie wnętrza, pół biedy, jeżeli jednak okaże się, że po paru latach Wasz komin wymaga renowacji, to już gorzej. Dlatego tak ważny jest jego wybór. Komin powinien służyć Wam przez kilkadziesiąt lat bez zarzutu.

Wspominaliśmy już w kilku artykułach, że na rynku jest wiele opcji do wyboru. Nie mając pojęcia o kominach i fachowca u boku, powinniśmy zdać się na renomę producenta, jak również opinie innych użytkowników. Możemy także zapytać ekspertów pracujących w sklepie, jednak ten krok poczynilibyśmy na samym końcu, szczególnie jeżeli komin kupujemy w zwykłej sieciówce.

Musicie mieć także na uwadze gwarancję, jaką daje producent. Ci, produkujący kominy stalowe najczęściej oferują 5 do 10 lat, a na ceramiczne kominy producent daje nawet do 30 lat gwarancji. Wniosek nasuwa się sam.

To, co przemawia na korzyść kominów stalowych, to możliwość łatwej wymiany. Nie należy jednak ukrywać, że jest to zawsze dodatkowy koszt, którego każdy z nas chciałby uniknąć. Dlatego, jeśli zdecydujecie się na ten system kominowy, wybierzecie taki, który będzie posiadał jak najgrubsze ściany ze stali, która będzie najwyższej jakości. Na systemie stalowym naprawdę nie należy oszczędzać. Jeżeli chodzi o kominy ceramiczne – tutaj skupcie się na wypalaniu ceramiki, jak również jej gładkości. Nie powinna mieć także żadnych skaz. Zobacz więcej na https://www.firend.pl/blog/murowany-ceramiczny-czy-stalowy-jaki-komin-wybrac.html

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*