Kiedy jaki komin budować?

Dom bez komina po prostu nie istnieje. Wiedzą to wszyscy od wielu stuleci. Komin jest bowiem elementem, który odpowiedzialny jest nie tylko za usuwanie spalin na zewnątrz, ale również doprowadza odpowiednią ilość tlenu, dzięki czemu proces spalania może odbywać się bez żadnych przeszkód. Mamy nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z faktu, że wybór komina nie należy do najłatwiejszych. Dziś podpowiemy Ci, kiedy go budować.

Stary komin nie daje rady?

Mieszkasz w domu, który ma już swoje lata? Okazało się, że komin wymaga gruntownego remontu, w przeciwnym razie nie będziesz mógł z niego korzystać? To jest właśnie ten moment, w którym musisz podjąć decyzję – remontować stary komin, niszcząc przy tym pół domu, czy postawić drugi – zewnętrzny, który doskonale spełni swoją funkcję? Chyba lepiej postawić na ten drugi. Możesz go wybudować ze stalowych lub ceramicznych elementów. Warto zajrzeć na https://www.firend.pl/blog/murowany-ceramiczny-czy-stalowy-jaki-komin-wybrac.html

Wybierając komin ceramiczny, musisz mieć na uwadze, aby zbudować go na bardzo stabilnym podłożu. Zanim postawisz komin, wmontuj najpierw w podłoże betonową płytę, która będzie podstawą komina. Pamiętaj także o mocowaniu go do ściany co 2, maksymalnie 3 metry. Komin ceramiczny ma to do siebie, że musi iść przy ścianie całkowicie prosto. Nie możesz pozwolić sobie na żadne odchylenia, a już tym bardziej na skręty systemu kominowego. Pamiętaj również o tym, że istotną kwestią jest tutaj średnica rury wewnętrznej. Musi być dobrana do rodzaju kotła, jaki posiadasz w domu.

Innym rozwiązaniem, które jest równie często stosowane, są kominy stalowe. Produkt ten zbudowany jest z zewnętrznej rury osłonowej oraz wewnętrznej – kwasoodpornej, która została otoczona izolacją cieplną. Pierwszą z rur wykonuje się ze stali nierdzewnej, aluminiowej lub lakierowanej. Podczas kupowania komina stalowego, należy zastosować podobny zabieg, jak przy kominach ceramicznych – przekrój rury trzeba dostosować do kotła, który mamy zamontowany w kotłowni. Co więcej, wybierając komin stalowy, pamiętajcie, aby zamknąć go ustnikiem, który będzie łącznikiem pomiędzy rurą wewnętrzną a zewnętrzną, która wystaje ponad dach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*