Budujemy komin. Czym wykończyć jego ściany?

Podczas budowy domu, temat komina zapewne nie daje Ci spokoju. Po pierwsze najpewniej się na tym nie znasz, po drugie zaś, chcesz dobrać jak najlepszy materiał, aby ten posłużył przez wiele lat. Zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje, ważne, abyś zdał sobie sprawę z faktu, że kominy, jak i wkłady kominowe, montowane w starszych wersjach systemów kominowych, pracują w szczególnych warunkach, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę. Dziś, wychodząc naprzeciw Swoim pytaniom, chcemy poruszyć temat wykończenia ścian komina. Zostań z nami, jeżeli interesuje Cię ten temat.

Komin nie ma łatwej pracy

Mamy nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że komin, który stoi na dachu Twojego domu, wcale nie ma łatwej pracy. Zmienne temperatury, agresywne składniki, które go atakują, skraplanie się pary wodnej – to tylko niektóre czynniki mające na niego znaczący wpływ. Nic zatem dziwnego, że każdy budowlaniec szuka materiałów, które sprostałyby temu niełatwemu zadaniu i odpowiednio wspomagały komin w jego codziennych zadaniach.

Najgorszą część całego odprowadzania spalin ma część, która wystaje ponad dach. Nie dość, że atakowana jest przez wspomniane wyżej czynniki, to dodatkowo musi zmierzyć się ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Opady deszczu czy śniegu, zmienny wiatr czy temperatury – czynniki te mają ogromny wpływ na stabilność wystającej części komina. Nic w tym dziwnego, że do wykończenia komina, szuka się materiałów odpornych na wymienione czynniki, a do tego takich, które będą nie tylko spełniały wszelkie normy, ale także staną się ozdobą każdego domu.

Każdy materiał, który zostanie użyty do wykończenia komina, musi posiadać specjalne atesty techniczne, które nie będą pozostawiały wątpliwości, że materiał jest niepalny, nietopliwy i odporny na złe warunki atmosferyczne. Tylko takie materiały mają szansę przetrwać kontrolę budowlaną. Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, aby wytrzymały jak najdłużej, bez zagrażania zdrowiu i życiu mieszkańców domu, w którym zostały użyte.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*